Ponedjeljak, 21 Listopad 2019 07:19

STRELJAŠTVO: Europsko prvenstvo u Bologni i Tolmezzu

STRELJAŠTVO: Europsko prvenstvo u Bologni i Tolmezzu Mladi solinski reprezentativci spremaju se za Salona Open 2019.

Bez medalja u Italiji

Od 8. do 10. studenog održati će se Salona DC Open 2019., 17. međunarodni turnir u gađanju zračnim oružjem.

Krajem rujna 2019. i Italiji je održano Prvenstvo Europe u disciplinama malog i velikog kalibra - 25m, 50m i 300m. Natjecanje je održano u Bologni i Tolmezzu. Hrvatska je nastupila sa ukupno 20 sportaša.

Hrvatska muška ekipa u gađanju MK puškom trostav završila je svoj nastup u kvalifikacijama EP u Bologni na desetom mjestu. Pojedinačno, Petar Gorša, član Dalmacijacementa, je osvojio 18. mjesto s 1171, Borna Petanjek 44. mjesto s 1164, a Bojan Đurković 45. mjesto s 1163 krugova. U disciplini 50m pištolj Borna Butković je s 523 pogođenih krugova osvojio 11. mjesto. Josip Sikavica (Dalmacijacement) sa otpucana 1134 kruga osvojio je 35. mjesto.

U gađanju MK puškom trostav Snježani Pejčić je za jedan krug izmaklo finale EP. Snježana je pogodila odličnih 1176 krugova, što je bilo dovoljno tek za deseto mjesto. Marta Zeljković (Dalmacijacement) je sa 1162 kruga osvojila 39. mjesto, a Tanja Perec s 1159 krugova 46. mjesto. Ekipno su naše djevojke osvojile deveto mjesto. Snježana je nastupila i u disciplini 60 ležeći te je zauzela 34. mjesto sa rezultatom 619,0. U trostavu za junirke Amadea Urbas (Dalmacijacement) je sa 1138 krugova zauzela 33. mjesto, a Estera Herceg 42. mjesto sa ukupno 1125 krugova.

U gađanju MK pištoljem hrvatske su seniorke osvojile šesto mjesto. Pojedinačno, Marija Marović (Dalmacijacement) je osvojila 27. mjesto s 574 krugova, Matea Omazić (DC) 30. mjesto s 571 krugom, a Vlatka Pervan 33. mjesto s 570 krugova. U juniorskoj kategoriji na 25m sport pištoljem Marijana Matea Štrbac je sa otpucanih 564 kruga zauzela je 16. mjesto dok je Lana Špirelja sa 541 krugom zauzela 31. mjesto.

Željko Posavec (DC) je s MK pištoljem na 50m osvojio odlično peto mjesto s pogođenih 550 krugova (dva kruga do medalje). Ekipno su dečki u toj disciplini osvojili četvrto mjesto, Uroš Kačavenda 537 i Vlado Cindrić 526. Leon Luka Ćelić sa 574 krugova zauzao je 10. mjesto u gađanju pištoljem na 25m. Seniori u disciplini 60 ležeći zauzeli su 12. mjesto ekipno - Borna Petanjek 621,5, Bojan Đurković 618,5 i Petar Gorša (DC) 616,4.

Dva velika natjecanja u Solinu

U organizaciji SD Dalmacijacement i uz pomoć Grada Solina, od 8. do 10. studenog održati će se Salona DC Open 2019., 17. međunarodni turnir u gađanju zračnim oružjem. Ovo veliko međunarodno natjecanje u sportskoj dvorani OŠ Kraljica Jelena u Solinu dovodi reprezentativce iz desetak zemalja i više od 250 strijelaca.
Također će se 9. studenog održati izborno natjecanje, odnosno 1. kolo 1.A i 1. B lige.