Utorak, 11 Travanj 2017 11:33

GIMNASTIKA: Salto i Gyimsolin nastupili na 1. kolo Kupa Hrvatske u Šibeniku

U organizaciji GK Dišpet u Šibeniku 9. travnja održano je 1. kolo Kupa Hrvatske gdje su nastupila oba gimnastička solinska kluba.

Solinski Gimnastički klub Salto se predstavio sa 16 natjecateljica u C programu. Odlično treće mjesto na 1. kolu Kupa zauzele su C- mlađe kadetkinje. Pojedinačno: Franina Benussi- 5. mjesto, Roza Bartulović- 7. mjesto, Tea Matulić- 12. mjesto, Marija Jurić- 18. mjesto, Petra Uvodić, kojoj je ovo bio najbolji dan u životu, 22. mjesto.
Većini djevojčica kod C kadetkinja ovo je bilo prvo natjecanje u ovoj kategoriji, ali unatoč tome ostvarile su izvanredne rezultate. Ekipno su zauzele 2. mjesto, a pojedinačno je poredak bio sljedeći: Marijeta Đogaš- 7. mjesto, Nina Dvornik 11. mjesto, Nikolina Didović . mjesto, Ema Grubišić 19. mjesto i Lorena Božić 31. mjesto.

C mlađe juniorke iznenadile su ekipnim srebrom, a pojedinačni poredak je bio sljedeći:
Lana Majstrović 7. mjesto, Lana Krstulović 10 mjesto, Sara Višić 17. mjesto, Marijeta Jelvić 19. mjesto, Nina Čondić 20. mjesto.
C juniorka Leonarda Bašić zauzela je pojedinačno 4. mjesto!
- Uz malo manje padova, i više koncentracije, nadamo se još boljim rezultatima na sljedećim kolima! Cure su bile sjajne, vesele, i što je najvažnije zadovoljne, baš kao i njihovi treneri – kazali su iz GK Salto.

Odličan rezultat Gymsolina

I drugi solinski Gimnastički klub Gymsolin sudjelovao na 1. kolu u Šibeniku.
Iz GymSolina sudjelovalo je sa 19 natjecatelja u četiri programa A, B, C i D M/ŽSG
Rezultati u muškoj konkurenciji su:
A mlađi kadet Mario Blažević je osvojio 6. mjesto, B kadet Karlo Blažević je osvojio 5. mjesto. Kod C kadetia rezultati su slijedeći: Luka Papić 5.mjesto, Jakov Miljak 6.mjesto i Denis Antić 7. mjesto.
D mlađi kadeti su ekipno osvojili prvo mjesto. Livaković Vito zauzeo je 2. mjesto, Roko Blažević 3. mjesto, Marko Radnić 4. mjesto i Mirko Barać 5 mjesto.
Rezultati u ženskoj sportskoj gimnastici su:

C mlađe kadetkinje osvojile su ekipno četvrto mjesto. Pojedinačno Lana Palada zauzela je 6. mjesto, Vana Jurec 13. mjesto, Lorena Zgodić 19. mjesto i Anđela Mijalić 20. mjesto
C kadetkinje osvojile su ekipno četvrto mjesto, dok pojedinačni rezultati su slijedeći Katarina Radić 8. mjesto, Ema Šalov 14. mjesto, Barać Marina 25. mjesto, Topić Ana 26. mjesto i Ella Milišić 38. mjesto
- Ponosni smo na sve naše natjecatelje i trenere jer ipak smo mi najmlađi klub, koji ujedno ima i teške uvjete rada! – kazala je Mira Milišić, tajnica GK Gymsolin.