Četvrtak, 13 Travanj 2017 09:19

RUKOMET - 1.HRL jug, 19. kolo: Solin preko vodećih do bodova spasa

Na Bilankuši nakon Splita zaustavljen i Karlovac

SOLIN - Rukometaši Solina, pod vodstvom trenera Jakše Bužančića, u nastavku prvenstva Prve HRL jug, polučili su vrlo dobre rezultate. Na domaćem parketu na Bilankuši, u 18. i 19. kolu, zaustavili su vodeće klubove Split i Karlovac, kandidate za ulazak u elitni hrvatski rukometni razred. Prema propozicijama natjecanja iz lige ispada jedan a prvak ulazi u Premijer Ligu. No, u slučaju da iz Premijer lige ispadnu Kaštela dva kluba će napustiti Prvu HRL jug.
- Do kraja su tri utakmice. Gostujemo u Labinu, domaćini smo Dubrovniku, a u posljednjem kolu 6. svibnja idemo u Metković. Praktično smo osigurali status, no zbog teorije moramo uknjižiti makar još jednu pobjedu. Zadovoljni smo, nadasve igrom i rezultatom protiv najboljih u Solinu. Znači možemo, jer imamo dosta domaćeg potencijala – rekao je Davor Ćićerić, predsjednik Rukometnog kluba Solin.

rk solin 4 2017

Redoslijed nakon 19. kola: 1. Karlovac 27, 2. Split 25, 3. Biograd 25, 4. Mladi Rudar 23, 5. Dubrovnik 19, 6. Metković 1963 19, 7. Kozala 18, 8. Buzet 18, 9. Solin 17, 10. Hrvatski dragovoljac 16, 11. Zadar 1954 13, 12. Crikvenica 6.

SOLIN – KARLOVAC 18:18 (13:10)
 GSD na Bilankuši. Gledatelja 600. Sudci: Glavinić i Veraja (oba iz Metkovića).

SOLIN: Režić, Barišić (11 obrana), Maleš 3(3), Perak, Ćićerić 2, J. Smoljo, M. Smoljo 4, Boban, Pojetina 1, Musulin 2, Jukić, Ninčević 3, K. Vrgoč, Radnić 1, F. Vrgoč 2, K. Ivić. TRENER: Jakša Bužančić.

KARLOVAC: Radočaj (5 obrana), Karić (11 obrana), Glumac, Špruk 3, Frketić 2, K. Capan, Milovac, Šnajder 2, H. Capan, Bačić, Crnković 1, Mrljak, Sudarić, Ostarčević 1, Obranović 7(2), Smojver 2. TRENERICA: Tatjana Rašić.

SEDMERCI: Solin 4(3), Karlovac 3(2).
ISKLJUČENJA: Solin 12, Karlovac 14 min.

Sportska dvorana Bilankuša je neosvojiva tvrđava za vodeće klubove. Nakon poraza favoriziranog Splita i vodeći Karlovac je u samoj završnici uspio iščupati samo bod protiv Solinjana, koji su gostima dozvolili samo tri poravnanja! Domaćini su izvrsno otvorili utakmicu s dva pogotka Marina Ćićerića, a u 10. minuti Solin ima prednost od četiri razlike, 6:2. Gosti su uspjeli poravnati u 24. minuti (7:7, 8:8), a potom Solinjani imaju vodstvo do same završnice (18:14). Zatim je pričuvni vratar gostiju Mateo Radočaj bio najzaslužniji za poravnanje i konačni rezultat. Gosti imaju loptu 18 sekundi prije svršetka a sudci pokazuju na sedmerac za goste, no nadzornik Siniša Rudić potvrđuje da je vrijeme isteklo! Domaćini su zaslužili sve čestitke dobro popunjenog gledališta, premda nisu uspjeli sačuvati vodstvo.