Petak, 16 Lipanj 2017 06:57

TENIS: Dalmatinski ciklus do 10 godina u Solinu

Najbolji Splićanin Smolčić i Šveđanka Czajka

Odigran je teniski turnir iz Dalmatinskog ciklusa za djecu do 10 godina, koji je okupio 74 dječaka i djevojčica iz dalmatinskih klubova i inozemstva. Tijekom dvodnevnog natjecanja na terenima tenis turnir 6 2017Dalmacijacementa u Solinu odigrano je 170 mečeva, a domaćini su se potrudili da organizacija bude besprijekorna.

Sveukupnu pobjedu kod dječaka odnio je Splićanin Nikola Smolčić, koji je u finalu Zlatnog turnira nadigrao Šibenčanina Doriana Stiblika (4:0, 4:0). Treće mjesto u zlatnoj skupini osvojio je Solinjanin Juraj Šprung.

Kod djevojčica najbolja je bila Šveđanka Antonina Czajka koja je u finalu Zlatnog turnira bila bolja od Šibenčanke Marte Dobrić (4:0, 4:1). Najmlađe solinske igračice u Zelenom turniru 8-godišnje Marina Jelaska i Nora Udovičić podijelile su treće mjesto.

Od solinskih dječaka Josip Roje je bio najbolji u Zelenom turniru pobijedivši Tea Čotića iz splitskog Pomaka 4:3(2), dok je Damir Ževrnja bio treći. U Brončanom turniru Marko Šavorić je osvojio treće mjesto.