Petak, 01 Rujan 2017 08:52

TENIS: U Solinu održan Salona Kup (U-14)

Najbolji Duje Markovina i Sara Svetac

tenisaci 2017 u 14

Na kraju i ovih ljetnih praznika na igralištima Dalmacijacementa u Solinu, na Salona kupu do 14 godina okupilo se veliki broj domaćih i inozemnih tenisačica i tenisača.

Ove godine ugodno iznenađenje je 10-godišnji Duje Markovina iz Splita, koji je pobjedama nad mnogo starijim suparnicima osvojio naslov. U finalu je nadigrao Jakova Maroevića iz Splita, rezultatom 6:1, 2:6, 6:3). Treće mjesto su podijelili Niko Knezović (Dalmacijacement Solin) i Karlo Klaić (Raguza Dubrovnik). U kategoriji muških parova Lovre Hirons (Split) i Karlo Klaić (Raguza) pobijedili su splitski par Jakov Maroević i Roko Mišura (7:5, 6:0).

Kod djevojčica finale su odigrale prva i druga nositeljica turnira. Splićanka Sara Svetac je pobijedila Stobrečanku Anteu Pušić, 6:2, 6:0. U kategoriji ženskih parova Antea Pušić i Ivana Vuletić (obje Stobreč) pobijedile su Neru Mihačić (DC) i Ivanu Projić (Split), 6:1, 6:3.