Utorak, 26 Rujan 2017 06:39

RUKOMET - 1.HRL žene, 2. kolo: PETASON-VRANJIC – DUGO SELO 55 22:22 (16:11)

Gradska sportska dvorana na Bilankuši. Gledatelja 400. Sudci: Dražen Anušić (Primorski dolac) i Dubravko Vukovac (Split). Nadzornik: Boris Bukurov (Trogir).vratarica matea andabak vranjic

PETASON-VRANJIC: M. Andabak (10 obrana), Mijić 2, Škarić, Boko 2, Ivić, Kljaković-Gašpić 3(1), Velagić, A. Buljan 3, Lovrić, Mrkonjić, Mijatović 1, A. Jerković, Bogdan, Đuran, Zelić 10(6), Zekanović.
TRENER: Ante Božić.

SEDMERCI: Petason-Vranjic 7(7), Dugo Selo 55 4(4).
ISKLJUČENJA: Petason-Vranjic 6, Dugo Selo 55 10 minuta.
IGRAČICA UTAKMICE: Anđela Zebić (Petason-Vranjic)

Prve bodove u novoj prvoligaškoj sezoni upisali su Petason-Vranjic i Dugo Selo 55 nakon što su u utakmici 2. kola odigrale neriješeno, 22:22. Iako je Vranjic veći dio susreta imao kontrolu nad rezultatom, Dugo Selo je odlično odigralo u završnici i stiglo da izjednačenja, u 55. minuti 21:21. Dobro su utakmicu započele gošće i nakon osam minuta su vodile s 5:2. No, uslijedila je velika serija domaćina koju su predvodile Anđela Zelić, Ana Buljan i Maja Boko, za prvo vodstvo 6:5. Prednost od tri gola koju su tada stvorile do kraja poluvremena povećale su na pet pogodaka pa je prvih 30 minuta zaključeno rezultatom 16:11.
Vranjic je čuvao prednost od pet pogodaka do sredine drugog dijela kada je Dugo Selo smanjilo na minus tri (19:16). Dorotea Prevendar je pogodila za izjednačenje (22:22) i odvela utakmicu u neizvjesnu završnicu, no nisu uspjele iskistiti posljednji napad. I bod je malo iznenađenje za neiskusni sastav domaćina, koje su u prvoligašku sezonu ušle oslabljene bez glavnih igračica Marije Ljubičić i Mateje Šimičić.
Anđela Zelić bila je najbolja kod Vranjica s 10 pogodaka, a Dugo Selo je predvodila Dorotea Prevendar s osam pogodaka.