Utorak, 26 Lipanj 2018 15:17

TRAIL TRČANJE: Naši izvrsni na Lavaredo Ultra Trail utrci u Italiji

Pešić i Balažinec oborili hrvatske rekorde u Italijigolub rogina blazines

Prošli vikend, 23. i 24. lipnja 2018., članovi Trail i Treking kluba Strka iz Mravinaca nastupili su u Italiji (Cortina) na prestižnoj Lavaredo Ultra Trail utrci! Bile su tri utrke, 120 km, 48 km i 20 km. Dvojica su istrčali hrvatske rekorde, Ante Pešić Golub na 120 kilometara i Aleksandar Balažinec na 48 kilometara, dok je hrvatski trail reprezentativac Darko Rogina također među vodećima prošao kroz cilj.

Članovi "Trail i treking klub Strka" iz Mravinaca ovog su vikenda nastupili na utrkama u sklopu North Face Lavaredo Ultra Trail-a (Cortina - Italija). Ante Pešić Golub završio je Lavaredo Ultra Trail (120km / 5800m+) kao 64. u ukupnom poretku i 54. muški u vremenu od 16:54:20, postavljajući novi hrvatski rekord na ovoj prestižnoj utrci koja je dio Ultra Trail World Tour! Marko Herman je završio istu utrku kao 294. u ukupnom poretku i 259. muški u vremenu od 20:41:41. Katarina Kukučka je nažalost odustala na 60km zbog ozljede noge. Na ovoj utrci nastupilo je 1734 natjecatelja.

Aleksandar Balažinec je završio Cortina Trail (48km / 2600m+) kao 27. u ukupnom poretku i 25. muški u vremenu od 5:29:17, postavljajući novi hrvatski rekord ove utrke! Ante Ercegović i Darija Ercegović su završili istu utrku zajedno u vremenu od 10:23:15! Na ovoj utrci je startalo 1701 trkača.

A na Cortina Skyrace utrci (20km / 1000m+) Igor Drašković zauzeo je 98. mjesto u ukupnom poretku i kao 83. u muškom poretku sa vremenom od 2:25:39.