Petak, 23 Studeni 2018 10:01

SPORTSKI DIZAČKI KLUB SOLIN: Solinjani izvrsni na juniorskom PH

VUKOVAR - Športski dizački klub utega Solin, jedan od mlađih solinskih sportskih klubova utemeljen 2003. godine, i ove godine bilježi vrlo dobre rezultate, pod vodstvom trenera Ivice Breškovića.

U gradskoj dvorani u Vukovaru, 10. studenog 2018. održano je prvenstvo Hrvatske za juniore, U-20 i U-23.
Sportski dizački klub Solin predstavljali su u ženskoj konkurenciji Nina Gugić, u kategoriji do 49 kg, koja je sa podignutih 40kg u disciplini trzaj i 55 u disciplini nabacaj i izbačaj osvojila prvo mjesto, kao i Đurđica Mijanovic sa 53 kg podignutih u disciplini trzaj i 70 kg u disciplini nabacaj, i izbačaj osvojila uvjerljivo prvo mjesto u kategoriji do 55 kg.
Dino Đale bio je prvak u kategoriji do 89 kg sa podignutih 105 kg u disciplini trzaj i 120 kg podignutih u disciplini nabačaj i izbačaj.

Treba naglasiti da brača Plosnic nisu bili u mogućnosti nastupiti zbog fakultativnih i školskih obaveza, te da bi nadmočno osvojili prva mjesta u kategorijama do 81 i 96 kg.