Ponedjeljak, 18 Veljača 2019 08:45

1.ŽNL NS ŽSD: Treneri Siniša Jalić i Valentino Roglić spremaju Mravinčane i Vranjičane

1.ŽNL NS ŽSD: Treneri Siniša Jalić i Valentino Roglić spremaju Mravinčane i Vranjičane Igrači Sloge i Zadra uoči prijateljske utakmice u Vranjicu

Prvenstvo 1. ŽNL počinje 2. ožujka

MRAVINCE / VRANJIC - Solinski gradski županijski prvoligaši Omladinca iz Vranjica i Sloga iz Mravinaca pripremaju se za nastavak prvenstva, koje počinje 2. ožujka 2019. utakmicama 14. kola 1. ŽNL. Mravinčani idu na ogled Zmaju u Makarsku, a Vranjičani su domaćini Orkanu iz Dugog Rata. U nedjelju 17. veljače Sloga je u utakmice 1. kola županijskog Kupa kao domaćin pobijedila Jadran iz Starog Grada (3:0), a u Vranjicu su odigrali Omladinac i Poljičaninu 1921 (5:3), Vranjičani i Mravinčani idu dalje u drugo kolo.

Igrači vodeće Sloge pripreme za nastavak sezone započeli su 21. siječnja 2019. a na prozivci su sudjelovali i članovi IO kluba, koji su tom prigodom zahvalili igračima i stručnom stožeru za povijesne rezultate kluba u protekloj polu sezoni i ujedno zaželjeli plasman u 3.HNL!
Trener Jalić je u uvodnom dijelu uz svoje pomoćnike Jurasa i Bašića upoznao igrače s predviđenim programom rada u pripremnom razdoblju i s dogovorenim prijateljskim utakmicama. Pripreme odrađivaju u Mravincima, Vranjicu (umjetna trava), te na Marjanu.

Sloga je odigrala prvu prijateljsku utakmicu protiv Jadrana Luka Ploče. Rezultata, koji nije bio primaran cilj, na kraju je pokazivao 5:2 u korist domaćina. Sloga je u šarolikom sastavu bez nekih standardnih igrača pružila dobar otpor ovome trećeligašu te su njihovu mrežu tresli po jednom Mario Marović i Toni Katić. Uslijedile su dvije jake utakmice protiv drugoligaša. Na umjetnoj travi Zadrani su pobijedili 1:0, pogotkom u 45. minuti, a Slogaši su bili ravnopravni suparnik.

U trećem pripremnom dvoboj u kojem je Sloga ugostila Varaždin na svom terenu u Mravincima. Prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 0:0, a gosti su u nastavku uspjeli zabiti tri pogotka i ostvariti pobjedu, 0:3. Pogađali su dva puta Marko Stolnik i jednom Leon Benko. Bila je ovo ujedno i posljednja utakmica u sklopu priprema, te slijedi utakmica 1. kola Županijskog kupa.

Vranjičani s dosta promijenjenom momčadi!

Trenerski tandem Roglić – Grubišić, s dosta pomlađenom momčadi, u prvoj provjeri pred nastavak sezone protiv GOŠK-a iz Kaštel Gomilice iskušao je 22 igrača po jedno poluvrijeme. Po velikom jugu gosti su bolje otvorili utakmicu te poveli pogotkom Đurasa. Polovinom dugog dijela poravnao je Ćopo nakon lijepe akcije. Gosti su do pobjede došli pet minuta prije kraja kada je mrežu Vranjičana pogodio Zec. Nakon Gomiličana i drugi kaštelanski klub, Jadran iz Sučurca, je pobijedio u prijateljskom ogledu Omladinca u Vranjicu. Jedini pogodak postigao je Divić iz gužve nakon udarca iz kuta. Nakon utakmice za Kup s Poljičaninom Vranjičani će igrati na turniru BŠK Zmaj u Blatu, gdje će uz njih i Poljičanina, još igrati i Hajduk iz Vele Luke.