Ponedjeljak, 15 Travanj 2019 07:32

JUDO – JK SOLIN: Pregršt medalja u Splitu, Zagrebu i Ljubljani

JUDO – JK SOLIN: Pregršt medalja u Splitu, Zagrebu i Ljubljani Profesor Saša Krstulović sa svojim pulenima iz Solina

SOLIN – Prisjetimo se, u riznicu Judo kluba Solin na Bilankuši pristiglo sedam medalja sa Prvenstva Hrvatske za juniore i djecu do 14 godina, održanom u Splitu 23. ožujka 2019. Na natjecanju je sudjelovalo 176 juniora i 282 natjecatelja do 14 godina.

Solinjani su bili uspješni i na međunarodnim turnirima u Zagrebu, Ljubljani i Splitu:
Mladi judaši i judašice Solina pod paskom trenera profesora Saše Krstulovića nastupili su na međunarodnom turniru Turopoljska frka u Zagrebu. Mladi Solinjani osvojili su četiri medalje od kojih su dva srebra i dvije bronce, te dva sedma mjesta.

Duje Ban i Marin Masatović osvojili su drugo mjesto, a Sara Cvitanić i Ivana Novokmet treće, a sedmi su bili Roko Mijić i Božidar Pojer.

U subotu 30. ožujka 2019. natjecatelji judo kluba Solin pod vodstvom pomoćnog trenera Luke Vujevića nastupili su na međunarodnom Kupu Bežigrada u Ljubljani. Osvojili su četiri medalje od kojih su jedno srebro, tri bronce, dva peta i jedno sedmo mjesto.

Srebro je osvojio Marko Božić, a broncom su se okitili Toni Barišić, Teo Markota i Josip Nerlović. Peti su bili Laura Barišić i Nikola Bašić a Petar Milković je osvojio sedmo mjesto, dok je Petar Bošnjak bez plasmana.
U subotu, 6. travnja je održano natjecanje Uskrsni turnir u Splitu gdje je nastupilo 320 natjecatelja iz 18 klubova. Natjecatelji judo kluba Solin nastupili su pod vodstvom trenera Saše Krstulovića i Luke Vujevića i osvojili su 14 medalja od kojih su pet zlata, tri srebra, šest bronci, te pet petih mjesta i šest sedmih mjesta.

Rezultati:
1. mjesta: Teo Markota, Marko Božić, Laura Barišić, Duje Ban, Emanuel Babić.
2. mjesta: Miro Masatović, Mateo Ivandić, Ana Raič.
3. mjesta: Nikola Bašić, Toni Barišić, Luka Vrandečić, Petar Bošnjak, Božidar Pojer, Luka Raič.
5. mjesta: Domagoj Filipović, Josip Nerlović, Petar Mijić, Sara Cvitanić, Marin Masatović.
7. mjesta: Klaufia Burić, Duje Bužančić, Dominik Perić, Matej Božić, Kajo Gizdić, Roko Mijić.