Srijeda, 17 Travanj 2019 11:32

1.ŽNL Split (20. kolo): SLOGA – JADRAN (T) 2:1

1.ŽNL Split (20. kolo): SLOGA – JADRAN (T) 2:1 Sloga-Jadran (T) 2:1 (Foto: Arhiv)

MRAVINCE – Igralište Glavica HNK Sloga. Gledatelja 300. Sudac: Stjepan Šušnjara (Sinj).

STRIJELCI: 1:0 – Barać (48), 2:0 – Belajić (62), 2:1 – Pašalić (71).

SLOGA (M): L. Katić, Borozan, Juričić, Gusić, Zlatar, Boko (od 78. Vučemilović-Alegić), Mikelić, Belajić, Barać (od 86. Kliškić), T. Katić (od 90. Biuk), Marović.
TRENER: Siniša Jalić.

JADRAN (T): Milaković, Markotić, Krivić, Radić (od 75. Jović), Sočo (od 32. Džoja), Divić, Šalinović (od 43. Begović), Bokšić, Pašalić, Koštić, Trako.
TRENER: Jurica Karabatić.

IGRAČ UTAKMICE: Ante Barać.

I nakon derbija protiv drugoplasiranog Sloga i dalje neporažena stvara bodovnu prednost nad konkurentima, i gazi prema svome cilju. Moralo bi se dogoditi pravo čudo da u preostalih šest kola prospu prednost od 14 bodova. U dosta nervoznoj utakmici Mravinčani su do zaslužene pobjede došli dosta teže nego što se očekivalo.

U žaru borbe dvojica gostiju, Sočo i Šalinović, su zbog ozljeda ranije morali napustiti igru. Nakon odmora iskusni vezni igrač Ante Barać nakon školske akcije pogađa suprotni kut za 1:0. U 62. minuti ubačaj Barača a mladi Ante Belajić glavom pogađa za 2:0. Gostima nadu vraća Pašalić u 71. minuti, ali nedovoljno da pokvari slavlje Mravinčanima!