Utorak, 01 Listopad 2019 09:35

3.HNL JUG - 6. kolo: HNK SLOGA – NK ZAGORA 1:0

3.HNL JUG - 6. kolo: HNK SLOGA – NK ZAGORA 1:0 Mario Marović, HNK Sloga (Foto: Arhiv)

Mario Marović doveo Slogu na vrh trećeligaškog Juga

MRAVINCE – Igralište Glavica. Gledatelja 400. Sudac: Roko Režan (Bibinje) 6,5. Pomoćnici: Mijić i Žilić. Četvrti sudac: Budan. Delegat: Šetka.

STRIJELAC: 1:0 – Marović (5)

SLOGA (M): Šolić 7, Gusić 7, Gizdić 7, A. Barač ml. 7, Boko 6,5, A. Barač st. 7 (od 71. Caktaš-), Marović 7,5, Copić 6,5 (od 50. T. Katić 7), Brković 6,5 (od 48. Mikelić 7), Borozan 7,5, Vuković 7,5.
TRENER: Siniša Jalić 7.

ZAGORA: Đaković 7, Pezo 6,5, Petranić 6,5, Slugan 6,5, Galić 6,5, Čaleta 6,5, B. Bizunjac 6 (od 67. F. Bitunjac 6), Bakić 7, Glavaš 6,5, Gabrić 7, Barada 6 (od 46. Rajčić 6).
TRENER: Nema.

IGRAČ UTAKMICE: Mario Marović (Sloga)

Mravinčani su do vrijedne pobjede i vrha ljestvice, dijele ga sa Sinjanima, došli pogotkom golgetera trećeligaškog juga Marija Marovića u 5. minuti, bio je to njegov 10 pogodak ove sezone. Brzu i tečnu akciju završio je ubačajem lijevi branič Branimir Borozan, a Marović je škaricama pogodio nebranjeni dio mreže vratara Đakovića. Nakon toga Đaković je bio pobjednik, u 14. i 15. minuti obranio je udarce Marovića nogom i glavom! Gosti su se predstavili kao dobra momčad i u posjedu lopte, no domaća obrana na čelu s vratarom Šolićem djelovala je sigurno. U završnici utakmice gosti su krenuli na sve ili ništa i otvorio se prostor za kontre Marovića i Tonija Katića, ali rezultat je i ovaj put „zapečetio“ golgeter Marović. Nakon utakmice je bio raspoloženiji strateg Mravinčana Siniša Jalić, od pričuvnog vratara gostiju Hrvoja Slavice, koji je bio dirigent Unešićana nakon odlaska trenera Blatnjaka!