Srijeda, 16 Listopad 2019 07:26

3.HNL JUG: Mravinčani drugi nakon 8. kola

SLOGA (M) – VODICE 4:0

MRAVINCE - Igralište Glavica. Gledatelja 300. Sudac: Ante Žilić (Škabrnja). Pomoćni sudci: J. Katuša i D. Knez (oba Zadar). Delegat: Marko Lubina (Runović).

STRIJELCI: 1:0 - Katić (11), 2:0 - Katić (48), 3:0 - Ninčević (77), 4:0 - Marović (79). toni katic

SLOGA (M): Vladović, Andabak, A. Barać ml., Boko, Juričić, Vuković, A. Barać st. (od 75. Ninčević), T. Katić, Maravić, Borozan (od 67. Caktaš), Copić (od 60. Žanetić).
TRENER: Siniša Jalić.

VODICE: Vukić, Martinović, Skočić, Rendić, Marić (od 84. Pešić), Zeljković, Marcelo, Ljubić, Jefferson (od 84. Sklezur), Ledenko (od 59. Tabula), Pešić.
TRENER: Zoran Slavica.
IGRAČ UTAKMICE: Toni Katić (Sloga).

Slogaši su u svim segmentima igre bili bolji u derbiju novih trećeligaša. Iskoristili dio svojih prigoda koje im je nesigurna obrana Vodičana darivala, te su zasluženo visoko porazili suparnike. Mrežu Vukića, jednog od boljih u redovima gostiju, je načeo žustri i probojni igrač Sloge napadač Toni Katić već u 11. minuti. Isti igrač početkom drugog poluvremena je glavom skrenuo loptu upućenu iz kuta od starijeg Ante Baraća. Mravinčani su rutinski i znalački čuvali rezultat, te su trgnuli u završnici utakmice kada su još dva puta savladali vratara Vukića. Prvo je svježi Miro Ninčević izvrsno završio akciju, a točku na „i“ stavio je topnik trećeligaškog juga Mario Marović, svojim jedanaestim pogotkom ove sezone. Gosti su samo dva puta ozbiljnije zaprijetili vrataru domaćina Vladoviću, Rendić i Jefferson nisu bili precizni.

Nakon 8. prvenstvenog kola Sloga je na drugom mjestu sa 16 bodova, bod manje od vodećeg Junaka, s kojim se sastaju u slijedećem kolu u Sinju 19. listopada 2019. Zasigurno veliki ispit za zahuktalu momčad pod paskom Siniše Jalića, protiv prošlogodišnjeg prvaka, kojemu je zbog nedobivanja licence uskraćen iskorak u Drugu HNL!