Ponedjeljak, 04 Studeni 2019 09:59

2.HNL, 12 kolo: SOLIN – HAJDUK II 2:3

2.HNL, 12 kolo: SOLIN – HAJDUK II 2:3 Višić, Bilonić, Pivalica i Roguljić (Foto:Jakov Teklić)

SOLIN - Stadion Pokraj Jadra. Gledatelja 300. Sudac: Domagoj Kurtović (Osijek) 6. Pomoćnici: Grofelnik i M. Jurić. Četvrti sudac: Sinovčić. Delegat: Marinko Tadić-Šutra )Otok).

STRIJELCI: 0:1 – Kosić (30), 0:2 – Blagaić (65), 1:2 – Tomić (69), 1:3 – Blagaić (81), 2:3 - Jelavić (89).

NK SOLIN (4-2-3-1): Milaković 5,5 – Gulišija 5,5 (od 60. Pezo 5,5), Tomić 6, Taraš 5,5, Puljić 6 – Bašić-Šiško 5,5 (od 77. I. Grubišić -), Ninčević 6 - Kačunko 5,5 (od 46. Jelavić 5,5), Kovačić 5,5, Repić 5,5, – Šimunac 5,5
TRENER: Ivan Bilonić 6.

HNK HAJDUK II (4-3-3): Matijaš 6 - Relota 6,5, Batarelo 6,5, Radić 7, Dellova 6 (od 46. Ševelj 6,5) – Skorup 7,5, Kosić 6,5 (od 73. Pršir -), Martinović 6 (od 60. L. Grubičić 6) – Bajić 6,5, Kreković 6,5, Blagaić 8.
TRENER: Mario Despotović 7.

ŽUTI KARTONI: Tomić (6), Radić (18), Dellova (19), Kosić (66), Pezo (81).
IGRAČ UTAKMICE: Jakov Blagaić (Hajduk II)

Solinjani su pretrpjeli i sedmi uzastopni poraz, a dva posljednja od Dinama II i Hajduka II u roku tri dana pod vodstvom Ivana Bilonića, inače Pavićeva pomoćnika za kondicijske pripreme. Nakon što domaćini nisu iskoristili svoje prilike bivaju kažnjeni pogocima Kosića i Blagajića za 0:2.

U 7. minuti Kreković je bio u poziciji da loptu ostavi Martinoviću, no odlučio se na udarac u blok. Zatim je isti igrač ubacio loptu u peterac, vratar Robert Milaković odbio a Matej Tomić izbio loptu.

U 15. minuti slobodan udarac s oko 20 metara je izveo kapetan domaćina Duje Ninčević a vratar Davor Matijaš je uspijeva odbiti. Minut poslije Antonio Repić se izborio za priliku ali je previše gurao loptu stoga je zakašnjeli udarac završio u bloku. Dvije kontre domaćina zaustavili su prekršajima Stipe Radić i Lumbardin Dellova i zaradili žute kartone! Još jednu priliku su propustili domaćini, nakon ubačaja Ninčevića odbijenu prihvaća Miro Kovačić ali puca preko vrata.

U 30. minuti domaćini su kapitulirali dok su se dvojili tko će koga prihvatiti. Marko Martinović je ubacio Jakovu Blagajiću a njegov ubačaj je dočekao Filip Kosić i glavom pogađa suprotni kut prebacivši vratara, 0:1.

Nakon udarca Vlatka Šimunca u 34. minuti domaćini traže penal, jer je Kosića pogodila lopta u ruku!

U nastavku do 61. minute ništa vrijedno spomena. Tada je su domaćini izveli tečnu akciju ubačaj Šime Puljića Repić je glavom skrenuo pokraj stative. Porom na suprotnoj strani Krekovićev šut je završio preko vrata.

Gosti su povisuju na 0:2 u 65. minuti. Na sredini terena Repić gubi loptu a domaća obrana gubi raspored a do lopte dolazi Jakov Blagaić na lijevoj strani i nakon nekoliko koraka s 25 metara jakim udarcem savladava Milakovića, lopta se od grede odbila iz njegovih leđa u mrežu.
U 69. nadu vrača stoper Tomić nakon što je prekid izveo Petar Bašić Šiško, došao je do lopte i s osam metara pogađa cilj, 1:2.
U 73. udarac Blagajića iz blizine Milaković brani, a na suprotnoj strani Ninčević pokušava iz daljine kao i Mislav Pezo, ali preko vrata.
U 81. Pezo ruši najboljeg gosta Blagajića, a s 18 metara je isti igrač iz koraka preko živog zida pogodio cilj, 1:3.
U 89. minuti prodor i ubačaj Repića a nadu vrača Jelavić pogotkom za 2:3. U sudačkoj nadoknadi Repić pokušava iznenaditi ali pravo u ruke Matijaša.

Jedno je sigurno, za ono što su pokazali u Solinu, Jakov Blagaić i Dino Skorup su trebali ove subote biti u Gorici a ne u Solinu!

IZJAVE TRENERA:

- Znali smo da nećemo moći igrati svoju igru kako želimo uz Jadro. Stoga smo se prilagođavali uvjetima terena i igre, od oduzimanja lopte do završnice i realizacije. Naš cilj se zna izbaciti što boljih igrača za seniorsku konkurenciju - rekao je trener gostiju Mario Despotović.

- Našao sam se u ovoj situaciji silom prilika, i klub treba pod hitno naći trenera. Trudili smo se i na početku nismo realizirali dvije zrele prilike, što nam se i osvetilo. Dao sam igračima dva dana slobodno – Ivan Bilonić, inače kondicijski trener Solina dosadašnjem treneru Borisu Paviću.