Subota, 16 Studeni 2019 08:58

3.HNL JUG (12. kolo): SLOGA – GOŠK-DUBROVNIK 1919 0:1

3.HNL JUG (12. kolo): SLOGA – GOŠK-DUBROVNIK 1919 0:1 Uoči utakmice Sloga - GOŠK (Foto: K. Mujan)

MRAVINCE - Igralište Glavica. Gledatelja 150. Sudac: Ante Terzić (Split). Pomoćni sudci: Čalo i Kuduz. Delegat: Dinko Ožaković (Nadin).

STRIJELAC: 0:1 – Caput (12).

SLOGA: Šolić, Gusić, Andabak, Boko, Vuković (od 85. Caktaš), Katić, Mikelić (od 78. Copić), Marović, Ninčević, Brković (od 69. Žanetić), Borozan.
TRENER: Siniša Jalić.

GOŠK-DUBROVNIK 1919: Kristić, Matić, Torbarina, Žile, Ivanišević, Brkić (od 59. Aleksić), Horvat, Caput, Cicijelj, Škaramuca (od 89. Topuzović), Sršen (od 59. Poljak).
TRENER: Milan Petrović 6,5.

IGRAČ UTAKMICE: Ivo Caput (GOŠK-Dubrovnik 1919).

Dubrovčani su u 12. kolu Treće HNL jug s Glavice jednim pogotkom osvojili tri boda. Tako je Sloga nastavila negativan niz od četiri utakmice u kojima je osvojila samo jedan bod. Sa 17 osvojenih bodova Slogaši se nalazi na osmom mjestu, što je vrlo dobar plasman za novog trećeligaša.

Na raskvašenom terenu bolje su se snašli Dubrovčani, koji su do pobjede došli jedinim pogotkom u 12. minuti, kada je Ivo Caput s preko 20 metara jakim i preciznim udarcem savladao vratara Josipa Šolića. Svakako za pun plijen „Gospara“ u Mravincima uz strijelca Caputa zaslužan je i njihov kapetan vratar Dalibor Kristić, koji je u nekoliko navrata izvrsno reagirao. U 69. minuti iz slobodnog udarca branič Ante Vuković pogodio je donji lijevi kut, no Kristić brani, kao i tri minute poslije kada je odbio loptu kada je glavom iz blizine pucao Mario Marović. Mravinčani su kontrolirali sredinu terena i prijetili ubačajima preko bokova, ali je lopta uglavnom fijukala oko vrata!
U završnici utakmice Slogaši nastavljaju dobru igru u kojoj je nedostajao samo pogodak. Pred kraj je Caput bio u prilici za povisiti rezultat ali se pokliznuo i prilika je propala.

Mravinčanima sada slijede dva teška gostovanja. Prvo je kod Primorca u Biogradu, a zatim protiv Kamena u Ivanbegovini.