Ponedjeljak, 16 Ožujak 2020 07:04

SPORTSKI DIZAČKI KLUB SOLIN: Prvenstvo Hrvatske za juniore i mlade seniore održane u Vukovaru Solinski dizaći utega i struka

Dino Đale, Josip Danijel Plosnić i Đurđica Mijanović prvaci Hrvatske

U Vukovaru je 22. veljače 2020. održano prvenstvo Hrvatske za juniore i mlade seniore. Dizači utega iz Solina, pod vodstvom trenera Ivice Breškovića, su bili među najboljima u pojedinačnoj i ekipnoj konkurenciji.
Drugo mjesto u svim disciplinama osvojio je Josip Jonatan Plosnić u kategoriji do 81 kg. Dino Đale osvojio je prvo mjesto u kategoriji do 89 kg, i proglašen je za najuspješnijeg natjecatelja U-20, sa podignutih 120 kg u trzaju i 145 kg u disciplini izbačaj.

Josip Daniel Plosnic osvojio je prvo mjesto u kategoriji do 89 kg za uzrast U-23, dok je Đurđica Mijanović osvojila prvo mjesto u kategoriji do 59 kg i proglašena je za najuspješniji natjecateljicu U-23.